Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRASY - CYKLO

Cyklo 23 km:

Provodín – směr Karasy – 3053 a dále po žluté – Srní -zde doprava - přejedete po mostě nad železnicí a dáte se směr Zákupy – zde máte dvě možnosti – 1) buď můžete doleva, za posledním rodinným domkem a po 100 m doprava do lesa a dle našeho značení (oranžové fáborky). Vyjedete na hlavní silnici – tato cesta je bezpečná, ale jsou místa, kde budete muset kolo asi vést. – 2) nebo se vydáte rovně stále po hlavní silnici směr Zákupy – tato cesta je pohodlnější, ale musíte dát velký pozor na auta. Kolem uhelných skladů k mapě u stromu odbočíte na Veselí – 3054/žlutá, na kopci cca 300 m Vás čeká u sklípku první KONTROLA – po případném občerstvení jedete po  cyklotrase 3054 k rozcestníku, kde pokračujete rovně po vojenské lesní cestě do Hradčan. V Hradčanech před tenisovým kurtem doleva ke KONTROLE ve stánku Na hrázi. Po občerstvení se vydáte směrem odkud jste přijeli a přijedete na křižovatku s přístřeškem, kde se dáte vlevo směr Provodín  po cyklotrase 3054. Před Provodínem na prvním rozcestníku doprava směr Slunečný dvůr, kde se napojíte na modrou turistickou a přijedete do cíle.

 

Cyklo 44 km:

Provodín – směr Karasy – 3053 a dále po žluté – Srní -zde doprava - přejedete po mostě nad železnicí a dáte se směr Zákupy – zde máte dvě možnosti – 1) buď můžete doleva za posledním rodinným domkem a po 100 m  doprava do lesa a dle našeho značení (oranžové fáborky). Vyjedete na hlavní silnici – tato cesta je bezpečná, ale jsou místa, kde budete muset kolo asi vést. – 2) nebo se vydáte rovně stále po hlavní silnici směr Zákupy – tato cesta je pohodlnější, ale musíte dát velký pozor na auta. Kolem uhelných skladů k mapě u stromu odbočíte na Veselí – 3054/žlutá, na kopci cca 300 m Vás čeká u sklípku první KONTROLA – po případném občerstvení jedete  po  cyklotrase 3054  k rozcestníku, kde pokračujete rovně po vojenské lesní cestě do Hradčan. V Hradčanech před tenisovým kurtem doleva ke KONTROLE ve stánku Na hrázi. Po občerstvení se vydáte k hlavní silnici a u rybníka doleva. Za rybníkem hned doprava po zelené turistické k rozcestníku Vavrouškův rybník, zde doprava stále po zelené až přijedete na asfaltovou silnici. Tady se dáte doleva po silnici (zelená bude vést rovně). Přijedete na místo, kde se bude silnice dvojit a vy se dáte mírně vpravo a přijedete opět  k zelené turistické, kde pojedete pomalu díky terénu. Přijedete k panelovým domům Kuřívody zde rovně dolů přes louku ke KONTROLE Motorest Kuřívody(venku jsou deštníky). Od kontroly pokračujete nahoru do kopce po cyklotrase 25 směr Bělá pod Bezdězem. Po sjezdu z kopce odbočíte na první odbočce doprava stále po cyklotrase 25 až se napojíte na cyklotrasu  3045, která Vás dovede přes Staré Splavy do cíle v Provodíně.

 

 

Cyklo 55 km:

Provodín – směr Karasy – 3053 a dále po žluté – Srní -zde doprava - přejedete po mostě nad železnicí a dáte se směr Zákupy – zde máte dvě možnosti – 1) buď můžete doleva, za posledním rodinným domkem a po 100 m doprava do lesa a dle našeho značení (oranžové fáborky). Vyjedete na hlavní silnici – tato cesta je bezpečná, ale jsou místa, kde budete muset kolo asi vést. – 2) nebo se vydáte rovně stále po hlavní silnici směr Zákupy – tato cesta je pohodlnější, ale musíte dát velký pozor na auta. Kolem uhelných skladů k mapě u stromu odbočíte na Veselí – 3054/žlutá, na kopci cca 300 m Vás čeká u sklípku první KONTROLA – po případném občerstvení jedete po  cyklotrase 3054 k rozcestníku, kde pokračujete rovně po vojenské lesní cestě do Hradčan. V Hradčanech před tenisovým kurtem doleva ke KONTROLE ve stánku Na hrázi. Po občerstvení se vydáte k hlavní silnici a u rybníka doleva. Za rybníkem druhou odbočkou doprava a hned doleva okolo letiště (kdo zná může jet přes letiště, jinak bude označeno oranžové fáborky)směr Ploužnice.  Zde druhá odbočka doprava  a hned doleva, poté projedete celou Ploužnicí k hlavní silnici a rovně směr Hvězdov. Na následující křitovatce nahoru doprava po cyklotrase 241, po které přijedete na po táhlém kopci na křižovatku, kde se dáte doprava po cyklotrase 25 směr Kuřívody k hlavní silnici. V Kuřívodech  u hlavní silnice doprava ke KONTROLE v Motorestu na křižovatce. Od kontroly pokračujete nahoru do kopce po cyklotrase 25 směr Bělá pod Bezdězem. Po sjezdu z kopce odbočíte na první odbočce doprava stále po cyklotrase 25 až se napojíte na cyklotrasu  3045, která Vás dovede přes Staré Splavy do cíle v Provodíně.

 

Cyklo 74 km

Provodín – směr Karasy – 3053 a dále po žluté – Srní -zde doprava - přejedete po mostě nad železnicí a pokračujete po cyklotrase 3045 až do Zákup. Po trase 3045 pokračujete ze Zákup směr Kamenice u křižovatky na Velenice sjedete z této cyklotrasy a pokračujete rovně kolem pramenu Tří svatých, kde si můžete doplnit vodu do svých láhví. Projedete Kamenicí  do Velkého Grunova, kde po sjezdu z kopce se dáte doprava po cyklotrase 3007 do Novin pod Ralskem, pozor na průjezd hlavní silnicí. Tato cyklotrasa Vás dovede do Stráže pod Ralskem, kde se budete držet trasy Ploučnice směr Hamr a Osečná. Přijedete po krásné cyklotrase ke KONTROLE zmrzlina Stráž (zde doporučuji doplnit cukry výbornou zmrzlinou). Odkud pokračujete po cyklotrase 3007 až k zelenému domku, kde se dáte doprava směr Mimoň, po cyklotrase 3046 okolo Sochorova pomníku pořád směr Mimoň. Přijedete na větší křižovatku, kde bude velký plot a zde se dáte podél plotu doleva (rovně by Vás to dovedlo do Mimoně). Jedete po Vojenské lesní silnici (podívejte se do mapy, tato cesta není značená) až se dáte doleva na cyklotrasu 241, po které přijedete na po táhlém kopci na křižovatku, kde se dáte doprava po cyklotrase 25 směr Kuřívody k hlavní silnici. V Kuřívodech  u hlavní silnice doprava ke KONTROLE v Motorestu na křižovatce. Od kontroly pokračujete nahoru do kopce po cyklotrase 25 směr Bělá pod Bezdězem. Po sjezdu z kopce odbočíte na první odbočce doprava stále po cyklotrase 25 až se napojíte na cyklotrasu  3045, která Vás dovede přes Staré Splavy do cíle v Provodíně.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář