Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRASY - CYKLO

Cyklo 10 km - dětská:

Od prostoru startu se vydáte směr Karasy po cyklotrase 3053. Pojedete  podél Novozámeckého rybníka krásnou přírodou, téměř bez kopečků. Dojedete k ptačí pozorovatelně, kde na Vás čeká kontrola a pro děti malé občerstvení. Po krásném odpočinku na ptačí pozorovatlně, se vydáte stejnou cestou zpět do prostoru cíle, kde se můžete těšit na buřtíka J.

 

Kontrola: Ptačí pozorovatelna

 

Cyklo 28 km:

Od startu se vydáte směr Karasy – Zahrádky po cyklotrase 3053 k rozcestí turistických tras. Pokračujete rovně  po žluté turistické směr Srní, dojedete k hlavní silnici. V Srní se dáte vpravo přes most a dále rovně na Zákupy, po dlouhé rovince budou uhelné sklady a za nimi doleva po cyklotrase 3054 směr Heřmaničky. V Heřmaničkách pokračujete  po cyklotrase 3054 do Vlčího Dolu, za železničním přejezdem doleva stále po cyklotrase 3054 až k hlavní silnici, kde se dáte doleva přes most ke KONTROLE U KEMAMA.  Od kontroly pokračujete doprava a po 50 metrech na křižovatce ve tvaru T se dáte doleva směr Heřmaničky,  až se napojíte opět na cyklotrasu 3054 směr Veselí, poté dojedete až k hlavní silnici. Zde doprava a po 100 metrech doleva  pokračujete po cyklotrase. V lese za závoroucca po 200m po žluté turistické odbočíte doprava a opět se napojíte na cyklotrasu 3054 rovně směr Provodín. Před Provodínem po dlouhém sjezdu z kopce se dáte na první odbočce doprava a poté opět doprava. Dojete k hlavní silnici u obchodu, doleva až k železničnímu přejezdu, opět doleva do prostoru startu a cíle.

 

Kontrola: U Kerama

 

Cyklo 53 km:

Od startu se vydáte směr Karasy – Zahrádky po cyklotrase 3053 k rozcestí turistických tras. Pokračujete rovně  po žluté turistické směr Srní, dojedete k hlavní silnici. V Srní se dáte vpravo přes most a dále rovně na Zákupy, po dlouhé rovince budou uhelné sklady a za nimi doleva po cyklotrase 3054 směr Heřmaničky. V Heřmaničkách rovně směr Žizníkov (ne dolů z kopce po cyklo 3054). V Žizníkově po sjezdu z kopce u autobusové zastávky doprava ke KONTROLE U KEMAMA.  Od kontroly pokračujete doleva k hlavní silnici, těsně před ní doprava po cyklotrase 3054 do Vlčího Dolu. U železničního přejezdu ve Vlčím Dole doleva směr Dobranov, který projedete rovně, držíte směr Nový Bor. V Písečné se napojíte na cyklotrasu 3053 pouze do Bukovan. V Bukovanech pokračujete rovně do Pihelu. V Pihelu ostře doleva do kopce po modré turistické. Po modré turistické dojedete k restauraci U Buřta - KONTROLA . Od kontroly pokračujete rovně opatrně přes hlavní silnici do Častalovic a Manušic. Před Manušicema doleva do Horní Libchavy po žluté turistické. V Horní Libchavě na hlavní silnici doprava a po cca 300m doleva po cyklotrase 211 do Stružnice. Ve Stružnici za železničním přejezdem doleva pokračujete po cyklotrase 211, opatrně pojedete hlavní silnici směr Bořetín. Zde na Vás čeká pořádné stoupání. Za Bořetínem směr Kozly na první odbočce doleva a po cca 200m opět doleva směr Kvítkov. Napojíte se na cyklotrasu 3086, pozor ve sjezdu z kopce odbočíte doprava směr Kvítkov. Po cyklotrase 3086 pojedete až do Zahrádek k zámku.  Po příjezdu na hlavní silnici pojedete rovně ke kontrole restaurace U Dlabače. Od kontroly se dáte dolů z kopce po hlavní silnici a hned pod kopcem doprava po cyklotrase 3053, po které pokračujete přes Karasy podél Novozámeckého rybníka, zde dojedete ke KONTROLE u ptačí pozorovatelny (doporučuji se podívat po kraji). Od kontroly pokračujete směr Provodín po cyklotrase 3053, která Vás dovede až do prostoru startu a cíle.

 

Cyklo 73 km

Od startu se vydáte směr Karasy – Zahrádky po cyklotrase 3053 k rozcestí turistických tras. Pokračujete rovně  po žluté turistické směr Srní, dojedete k hlavní silnici. V Srní se dáte vpravo přes most a dále rovně na Zákupy, po dlouhé rovince budou uhelné sklady a za nimi doleva po cyklotrase 3054 směr Heřmaničky. V Heřmaničkách rovně směr Žizníkov (ne dolů z kopce po cyklo 3054). V Žizníkově po sjezdu z kopce u autobusové zastávky doprava ke KONTROLE U KEMAMA.  Od kontroly pokračujete doleva k hlavní silnici, těsně před ní doprava po cyklotrase 3054 do Vlčího Dolu. U železničního přejezdu ve Vlčím Dole doleva směr Dobranov, který projedete rovně, držíte směr Nový Bor. V Písečné se napojíte na cyklotrasu 3053 pouze do Bukovan. V Bukovanech pokračujete rovně do Pihelu. V Pihelu ostře doleva do kopce po modré turistické. Po modré turistické dojedete k restauraci U Buřta  - KONTROLA. Od kontroly pokračujete rovně opatrně přes hlavní silnici do Častalovic a Manušic. Před Manušicema doleva po žluté. V Manušicích se dáte doprava po cyklotrase Varhany přes Volfartice, kde se budete držet cyklotrasy 3056 stále směr Varhany. Nad Kamenickým Šenovem se dáte doprava po cyklotrase 211 směr Slunečná, kde se nádherně svezete z kopce. Po cyklotrase 211 pokračujete přes Horní Libchavu do Stružnice. Ve Stružnici za železničním přejezdem doleva pokračujete po cyklotrase 211, opatrně pojedete hlavní silnici směr Bořetín. Zde na Vás čeká pořádné stoupání. Za Bořetínem směr Kozly na první odbočce doleva a po cca 200m opět doleva směr Kvítkov. Napojíte se na cyklotrasu 3086, pozor ve sjezdu z kopce odbočíte doprava směr Kvítkov. Po cyklotrase 3086 pojedete až do Zahrádek k zámku.  Po příjezdu na hlavní silnici pojedete rovně ke kontrole restaurace U Dlabače. Od kontroly se dáte dolů z kopce po hlavní silnici a hned pod kopcem doprava po cyklotrase 3053, po které pokračujete přes Karasy podél Novozámeckého rybníka, zde dojedete ke KONTROLE u ptačí pozorovatelny (doporučuji se podívat po kraji). Od kontroly pokračujete směr Provodín po cyklotrase 3053, která Vás dovede až do prostoru startu a cíle.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář