Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRASY - PĚŠÍ

Trasa 5km – DĚTSKÁ

Vycházkovou chůzí se dáte od startu z Provodína směrem na Staré Splavy po modré turistické trase, po které dojdete až do Starých Splavů k hlavní silnici (Pozor po cestě Vás čeká utajená kontrola).  Zde doprava cca 200m po silnici, u stánku se zmrzlinou přejděte silnici a pokručujte po levém chodníku  ulicí Dalibora z Myšlína. Na konci rovinky se dáte doleva do kopce  po modré turistické až narazíte na stánek s Občerstvení, kde bude naše kontrola. Zde máte možnost si odpočinout, občerstvit a podívat se na Máchovo jezero. Následně pokračujete zpět dolů z kopce k hlavní silnici, poté  doleva po chodníku přes Splavy k vlakovému nádraží. Z vlakového nádraží pojedete 1 zastávku Jestřebí vlakem do cíle.

Pěší 10 km

Vycházkovou chůzí se dáte od startu z Provodína směrem na Staré Splavy po modré turistické trase, po které dojdete až do Starých Splavů k hlavní silnici (Pozor po cestě Vás čeká utajená kontrola).  Zde doprava cca 200m po silnici, u stánku se zmrzlinou přejděte silnici a pokručujte po levém chodníku  ulicí Dalibora z Myšlína. Na konci rovinky se dáte doleva do kopce  po modré turistické až narazíte na stánek s Občerstvení, kde bude naše kontrola. Zde máte možnost si odpočinout, občerstvit a podívat se na Máchovo jezero.  Následně pokračujete stále po modré turistické kolem kopce Šroubený. Po modré pokračujeme až Pod Borný (cca 1,5 km). Poté se dáte doleva mezi chaty a stánky (u minigolfu). Po cca 200m odbočíte doprava ke stánku s KONTROLOU (stánek, u kterého jsou dětské prolézačky). Poslední občerstvení je za námi . Pokračujete přes hlavní silnici po cyklotrase 3045 doleva. Po stejné trase se vydáte zpět směr Provodín (opět po modré turistické trase, kolem obory, před Provodínem přejdete nechráněný železniční přejezd a půjdete kolem Slunečního dvora) až do cíle, kde na Vás čeká odměna v podobě výborného buřtíka a další překvapení.

Pěší 15 km

Od startu se vydáte směr Jestřebí, kde  na první odbočce doprava, dojdete k parčíku zde doleva a  u MŠ opět doleva. Po cca 200m doprava mezi restauracema rovně přes hlaní silnici po červené turistické. Na kopci rovně k hlavní silnici, zde opatrně půjdete kousek po hlavní cca 50m. Červená turistická vás vyvede doleva do lesa směr Dlouhý hřeben. Po červené pokračujete až do Borku, kolem hřbitova v Zahrádkách rovně k hlavní silnici u výkupu palet. Zde opatrně přejdete rovně na druhou stranu a po červené turistické.  Tam, kde červená zatáčí doleva, půjdete rovně do mírného kopce po asfaltové silničce ke KONTROLE Hostinec u Dlabače. Od kontroly se dáte dolů z kopce po hlavní silnici a hned pod kopcem doprava po cyklotrase 3053, u lávky se napojíte na žlutou turistickou po které pokračujete přes Karasy podél Novozámeckého rybníka, zde dojdete ke KONTROLE u ptačí pozorovatelny (doporučuji se podívat po kraji). Od kontroly pokračujete směr Provodín až na rozcestí tras, kde se napojíte na modrou turistickou doprava, která Vás dovede až do prostoru startu a cíle.

Pěší 24 km

Po modré turistické se vydáte směr Karasy přes Srní do Okřešic. V Okřešicích u kontejnerů se dáte doleva. Půjdete stále rovně a na prvním rozcestí se dáte doleva a hned doprava po asfaltové cestě podél autodromu, který budete mít po pravé straně. V Sosnové  přejdětě hlavní silnici rovně, projdete celou obcí kolem hřiště. Na konci obce narazíte na dvě rozcestí a na obou se vydejte vpravo, směr Peklo. Dojdete k pomníkům u kterých se dáte po červené doleva, nádhernou chráněnou oblastí Peklo směr Zahrádky.  Červená turistická Vás dovede až k zahrádeckému zámku, odkud pokračujete doleva ke KONTROLE Hostinec u Dlabače. Od kontroly se dáte dolů z kopce po hlavní silnici a hned pod kopcem doprava po cyklotrase 3053, u lávky se napojíte na žlutou turistickou po které pokračujete přes Karasy podél Novozámeckého rybníka, zde dojdete ke KONTROLE u ptačí pozorovatelny (doporučuji se podívat po kraji). Od kontroly pokračujete směr Provodín až na rozcestí tras, kde se napojíte na modrou turistickou doprava, která Vás dovede až do prostoru startu a cíle.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář