Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRASY - PĚŠÍ

Pěší  6 km

 

Vycházkovou chůzí se dáte od startu z Provodína směrem na Staré Splavy po modré turistické trase, po které dojdete až do Starých Splavů.  Před penzionem Pod Lipou pokračujete doprava přes mostek, pak po louce a mírně do kopečku. Odbočíte doleva, projdete okolo hasičské zbrojnice (kousek  po zelené turistické) až k hlavní silnici. Před železničním přejezdem odbočíte vpravo po červené turistické kolem kurtů rovně, za posledním domem stále rovně   na  pláž. Projdete pláží a hlavním vchodem do kopce směr Lázeňský vrch..  Na minigolfu na vás čeká KOTROLA, občerstvení  a možnost si zahrát za speciální štrapanďáckou cenuJ. Od kontroly pokračujete rovně okolo hotelu Berg a ulicí Krále Václava II. K vlakovému nádraží. Z vlakového nádraží pojedete 1 zastávku Jestřebí vlakem do cíle.

Odjezdy vlaků ze Starých Splavů – 10:02

                                                         10:42

                                                         13:02

                                                         14:42

                                                         16:02

                                                         16:42

                                                         18:02

 

 

Pěší 12 km

Vycházkovou chůzí se dáte od startu z Provodína směrem na Staré Splavy po modré turistické trase, po které dojdete až do Starých Splavů.  Před penzionem Pod Lipou pokračujete doprava přes mostek, pak po louce a mírně do kopečku. Odbočíte doleva, projdete okolo hasičské zbrojnice (kousek  po zelené turistické)  k hlavní silnici. Před železničním přejezdem odbočíte vpravo po červené turistické kolem kurtů rovně, za posledním domem stále rovně  až na  pláž. Projdete pláží a hlavním vchodem do kopce směr Lázeňský vrch.  Na minigolfu na vás čeká KOTROLA, občerstvení  a možnost si zahrát za speciální štrapanďáckou cenuJ. Od kontroly pokračujete rovně okolo hotelu Berg, po schodech dolů k hrázi. Míjíte stánek na hrázi. Po možném občerstvení pokračujete po hrázi a u rozcestníku se vydáte  doprava po modré turistické značce kolem kopce Šroubený. Po modré pokračujeme až Pod Borný (cca 1,5 km).  Poté se dáte doleva mezi chaty a stánky. Po cca 200m odbočíte doprava ke stánku s KONTROLOU (stánek, u kterého jsou dětské prolézačky). Poslední občerstvení je za námi J. Pokračujete přes hlavní silnici po cyklotrase 3045 doleva. Po stejné trase se vydáte zpět směr Provodín (opět po modré turistické trase, kolem obory, před Provodínem přejdete nechráněný železniční přejezd a půjdete kolem Slunečního dvora) až do cíle, kde na Vás čeká odměna v podobě výborného buřtíka a další překvapení.

 

 

 

 

Pěší 17 km

Tato pěší trasa vede lesními cestami, je tedy náročnější, pozor v lese na prudké klesání.

Vystartujete z Provodína směr Jestřebí. V Jestřebí se za kostelem doleva kde se již napojíte na červenou turistickou trasu a projdete kolem benzínové pumpy, kterou budete mít po pravé ruce. Dojdete až k hlavní silnici (Doksy – Česká Lípa) v místech, kde se prodávají vánoční stromky. Zde velice opatrně přejdete hlavní silnici (opakuji – velmi opatrně) a po červené turistické se dáte směrem les (za hlavní silnicí se budete stáčet vlevo). Po této červené turistické půjdete stále a stále (prosím buďte obezřetní – lesníci kácejí stromy a značení se někdy hůře hledá – je to trochu bojovka J). Přijdete na rozcestník Nad Braniborskou jeskyní (ten tu též chybí, ale zelená je dobře vidět) a Vy se dáte po zelené turistické doprava, z kopce dolů, do rokle. Po zelené projdete rozcestník Pod Česnou roklí a na rozcestníku Uhlířův důl,  se vydáte po žluté turistické, která je po příjemné rovince směr Staré Splavy. Projdete Selskou roklí a přijdete k hlavní silnici Česká Lípa - Doksy. Tuto silnici opatrně přejdete a před Vámi bude hlavní vjezd do obce Staré Splavy a cedule Staré Splavy (stále žlutá turistická).  Za železničním přejezdem odbočíte vpravo po červené turistické kolem kurtů rovně, za posledním domem stále rovně  až na  pláž. Projdete pláží a hlavním vchodem do kopce směr Lázeňský vrch. Na minigolfu na vás čeká KOTROLA, občerstvení  a možnost si zahrát za speciální štrapanďáckou cenu J. Od kontroly pokračujete rovně okolo hotelu Berg, po schodech dolů k hrázi. Míjíte stánek na hrázi. Po možném občerstvení pokračujete po hrázi a u rozcestníku se vydáte  doprava po modré turistické značce kolem kopce Šroubený. Po modré pokračujete až Pod Borný (cca 1,5 km).  V místech, kde se modrá turistická trasa nejvíce přiblíží chatkám a stánkům se z ní odpojíte a dáte se doleva mezi chaty a stánky. Po cca 200m (u minigolfu) odbočíte doprava ke stánku s KONTROLOU (stánek, u kterého jsou dětské prolézačky). Poslední občerstvení je za Vámi J. Pokračujete přes hlavní silnici po cyklotrase 3045 doleva. Po stejné trase se vydáte zpět směr Provodín (opět po modré turistické trase, kolem obory, před Provodínem přejdete nechráněný železniční přejezd a půjdete kolem Slunečního dvora) až do cíle, kde na Vás čeká odměna v podobě výborného buřtíka a další překvapení.

Pěší 31 km

Provodín – směr Karasy po modré k rozcestníku, kde se dáte mírně doprava do kopečku po žluté turistické do Srní. V Srní doprava přes most a směr Zákupy rovně. Po levé straně jsou rodinné domky,  za kterými doleva a po 100 m  doprava do lesa a dle našeho značení (oranžové fáborky). Vyjdete na hlavní silnici, kolem uhelných skladů až se napojíte na červenou turistickou směr Brenná, půjdete po červené (pozor v některých částech je špatně vidět) až k rozcestníku Borečský Les, kde se dáte doprava po žluté, která Vás dovede do Hradčan. Půjdete stále po žluté až ke stánku Na hrázi, kde na Vás čeká KONTROLA. Od kontroly se vydáte po zelené a modré směr Staré Splavy – Kraví rokle. Po modré turistické půjdete cca 9 km do Starých Splavů. V místech, kde se modrá turistická trasa nejvíce přiblíží chatkám a stánkům se z ní odpojíte a dáte se rovně  mezi chaty a stánky (modrá pokračuje doleva). Po cca 200m (u minigolfu) odbočíte doprava ke stánku s KONTROLOU (stánek, u kterého jsou dětské prolézačky). Poslední občerstvení je za Vámi . Pokračujete přes hlavní silnici po cyklotrase 3045 doleva. Po stejné trase se vydáte zpět směr Provodín (opět po modré turistické trase, kolem obory, před Provodínem přejdete nechráněný železniční přejezd a půjdete kolem Slunečního dvora) až do cíle, kde na Vás čeká odměna v podobě výborného buřtíka a další překvapení.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář